עשבי תיבול ותבלינים ארומטיים במטבח שלנו:. השום כוסברה ובזיליקום &
ניחוחות וטעמים: תבלינים, תבלינים ועשבי תיבול עדין.

לטעום את המאכלים המשובחים ביותר במטבח בעולם. עשבי תיבול ארומטיים באים מצמחים המשמשים חלקים, חרב ניתן להשתמש גם ריחניים ירוקים טריים או מיובשים. במטבח, עדיף להשתמש עשבי תיבול טריים, כאשר הם עדיין טריים, כי הרבה טעם היא איבדה במהלך הייבוש.


תבלינים ועשבי תיבול ארומטיים במטבח.

תבלינים ריחניים שמקורם בצמחים המשמשים לבישול, הכנת מזון ומאכלים שונים. המוצרים הם טעמו טעם ארומטי של מזונות, טעמים שלהם לרומם את המנות שלנו.

השום.

השום הוא צמח ארומטי המשמש הנורה, השום נוצר וריח של שיני השום הוא piquante.L הוא חגיגה אמיתית עבור חלק, לשימוש במזון, באמצעות שיני השום להכין מאכלים רבים ומעדנים. כולל הכנה של בשרים, סלטים, ירקות, מרקים.

השום יש סגולות טיפוליות רבות, זה מוריד את לחץ הדם ואת מרחיב את כלי הדם הקטנים, כמו השום משמש מניעה של מחלות לב וכלי דם, ההשפעה המיטיבה של שום היא שזה מונע קרישי דם, אכילת השום היתה גם השפעה מועילה בהפחתת הכולסטרול בדם. השום הוא גם בסוכרת חיטוי.

את התבלינים הטובים ביותר, עשבי תיבול עדין ארומטיים במטבח.
כוסברה במטבח.

כוסברה משמש בעיקר לתיבול, אנו משתמשים בחלקים מסוימים של כוסברה צמח, עלים ופירות. כוסברה משמש גם לאחסון בשר. משום כוסברה הפעולה חיטוי.
אנחנו תמצית שמן אתרי כוסברה אשר המעלות, ממריצה את העיכול ואת antispasmodics.
ב הגסטרונומיה וכוסברה בישול כהכנה כל מנות רבות, בשר משחק, חמוצים וסלטים, מרקים broths, ההכנות מסוימים של אורז, חמוצים הם גם המבעבע différenntes עם כוסברה.

כמון במטבח.

כמון (יש פעולה זהה לזה של כוסברה.) אנו משתמשים פרי כמון שהפחית pood משמש מאכלים בטעם. כמון יש את המעלות גירוי מערכת העיכול. כמון בעל טעם מיוחד, טוב טעם מאכלים מסוימים, בעיקר קטניות.

בזיל במטבח.

באזיל הוא צמח המשתמשת עלי בזיליקום טריים משמשים תבלין ב סלטים, הכנת בשרים, גבינות ומרקים. שחילצנו שמן אתרי של ממריצים, בזיליקום העיכול שימושי ובזיליקום נגיפים, משמש גם antispasmodic. צמח הבזיליקום הוא דקורטיביים houseplant וריחני.

בזיל משמש כיום ברחבי העולם. בזיל הוא תבלין נפלא, תבלין, כי הוא אשראי לכל מטבח. המפעל של הבזיליקום הוא טעים במיוחד, המשמש בעיקר לקישוט סלט או תבשיל פסטה ואולי פיצה עם בזיליקום.

שומר במטבח.

שומר מייצרת זרעים המשמשים הטעמים שלהם העלים משמשים בסלטים, גבעולי שומר הם לחתוך לחתיכות קטנות מיובשות. כל החלקים של שומר מועילים. שומר בעל טעם מתוק ונעים. הוא גם מכין מרק עם גבעולי שומר, זרעי משמש זיקוק של שמן אתרי של שומר.

לורל במטבח.

דפנה היא שיח עם עלים ירוקים ארוכים. עלים המשמשים לבישול להכין Garni זר. Garni זר שמלווה כל מיני סוגים של בשר עם רוטב. Garni זר יכול גם להוסיף broths עוף. מפרץ טעם עלה כל מיני מזון.

מיורן ואורגנו במטבח.

אזובית דובים מעוגלות עלים עלים בצבע ירוק בהיר של מיורן הם טעים מאוד בסלט. אורגנו משמש גסטרונומיה איטלקית יבשה, אם אתם רוצים ליהנות פיצה טובה ומפזרים מעל אורגנו.

טרגון במטבח.
טרגון הוא מרכיב של חרדל.