חלק תבלין המזון הפופולריים ביותר:
קטשופ - מיונז וחרדל.

גלה את התבלינים בשימוש ביותר, תבלינים, עשבי תיבול, תבלינים, רטבים, פלפלים. לגלות את העושר של צמחים ארומטיים ברחבי העולם.
המנות הפשוטות הן המועשר טעם טעם, צבע עם עשבי תיבול, תבלינים, תבלינים, עשבי תיבול ותבלינים.

התבלינים ותבלינים לתת לטעום טעם האוכל שלנו, הם מוסיפים טעמים שעושה אוכל טעים יותר, להוסיף עשבי תיבול ותבלינים במטבח שלנו, וכך עשינו לגלות את העולם המופלא של הגסטרונומיה.

גלה את ניחוחות וטעמים של העולם דרך התבלינים תבלינים, לגלות את תבלין המזון הפופולרי ביותר.


קטשופ: היסטוריה מוצאו של קטשופ.

קטשופ הוא אחד התבלינים המזון הפופולרי ביותר בשימוש ברחבי העולם, היא נכנסה התרבות מטבח אמריקאי בתחילת המאה ה -19, בשנת 1801 בית הספר הזכיר סוכר קטשופ בפעם הראשונה, כמו תבלין מזון חדש.

כיצד להשתמש קטשופ:

יש אנשים שיש להם מנהג לשים את הדברים קטשופ על כל דבר, אבל קטשופ היא לשים לרוב על גבי המבורגרים, נקניקיות, סטייקים, מזונות ברביקיו, צ 'יפס ועוד
אז קטשופ הפך לאחד הפופולריים ביותר מוכן לשימוש מזון תבלין בשימוש על ידי אנשים, במיוחד ילדים של אנשים ומעלה.

מתכון קטשופ:

מתכון פשוט קטשופ לומר זה שזה גרם של עגבניות, סירופ תירס, חומץ, וכמובן קצת מלח, דובר ספרדית, ושום כדי לשפר את הטעם.
הקנדים וצפון אמריקאים השתמשו כדי להוסיף קטשופ על הצ 'יפס.
בברזיל הכניסו קטשופ על פיצה, וכל ברחבי העולם אנשים אוהבים להוסיף קטשופ כמו תבלין מאכל נחמד. ישנם סוגים רבים של קטשופ על השוק היום.

קטשופ הוא פופולרי מוכן לשימוש תבלין, לשמש כדי לשפר את הטעם של המזון ברביקיו, אנחנו יכולים למצוא את זה מתוק ומלוח,

את המיונז, (Mayo) הכנה:
היסטוריה מוצאו של מיונז (מאיו).

מקורותיה של רוטב מיונז או רוטב תמיד דנו, כמה מקורות אומרים שזה נוצר בצרפת על ידי צרפתי, בתקופת שלטונו של לואי הארבעה עשר, בשנת 1756 על ידי שף צרפתי, הוא היה בן דודו של הקרדינל דה רישלייה.
מיונז נוצרה כדי לחגוג את הניצחון הצרפתי, כאשר דה דוק רישלייה הביסו את הצי הבריטי בפורט Mahon. כך "Mahonnaise" נוצר, לכבוד הניצחון של דוק, וזה הפך את המיונז, מיונז כפי שאנו מכירים אותו היום, אחד של תבלין המזון הפופולרי ביותר.

כיצד להשתמש מיונז, (מאיו):

המיונז משמש תבלין, לשים אותו על כריכים או כמו רוטב סלט, בתוך סלט ביצים, כבסיס רטבים שונים, או כמו להוסיף על גבי המבורגרים & נקניקיות, צרכנים מסוימים, כמו כדי להוסיף מיונז על חומר מזון הים, דגים, שרימפס, סרטנים, calmar, או פשוט להוסיף מיונז, (Mayo) אל צ 'יפס, כמו מוכן לשימוש תבלין מזון.
מיונז, מיונז עשוי לשמש גם לשימושים שונים, כמו עבור מטבלים הפרט לתת טעמים שונים נחמד.

מהו בדיוק מיונז או מיונז:

מיונז הוא סוג של רוטב, זה אמולסיה, מיונז מופיעים כתערובת לקבלת קרם חלק, טעים מאוד טעים זה הפך פופולרי מאוד מוכנים להשתמש תבלין מזון.

אז מיונז אמולסיה, למעשה תערובת של שני נוזלים כי לא ניתן בדרך כלל בשילוב כזה בדרך כלל כמו שמן ומים. המבצע emulsifying של מאיו הוא הוכן על ידי באיטיות הוספת מרכיב אחד (נפט) (מים) והשני ערבוב במהירות בעת ובעונה אחת. כדי לייצב את התערובת אנו מוסיפים חלמון ביצה כמו מתחלב במיונז, החלמונים מכילים שומן מתחלב בשם לציטין.

מיונז מתכון:

איך להכין מיונז?, מתכון פשוט לומר של זה עשוי אמולסיה של שמן חלמון ביצה כמו מתחלב., חומצת לימון, ותבלינים.

הבית עשה מיונז, מתכון מאיו: ביצה טרייה 1 או 2, 2 כוס שמן זית כתית טהור, איכות טובה של חומץ שפריץ, גם קצת מיץ לימון, מלח כמובן, פלפל, שום.

מהיר הכנת מיונז בבית.

חשוב להשתמש ביצה בטמפרטורת החדר, כדי לאפשר לתערובת emulsify.

הצעד הראשון כדי להכין מיונז בבית. לערבב חצי כוס שמן זית ו חומץ עם כמות קטנה של מיץ לימון.

צעד שני: מוסיפים מלח, פלפל, להדליק את המכשיר מערבל, ולהמתין רוטב מיונז מתחיל להתעבות, להוסיף עוד חצי כוס שמן זית עד שזה יגיע כל כך עבה כי מערבל מופיעים העמל.

הטעם מיונז על מנת לאמת את ההכנה, ולהוסיף מלח, סוכר, חומץ או להתאים, עד שתקבל את הטעם הטוב של מאיו.

מיונז או מיונז להיות אחד תבלין המזון הפופולרי ביותר, כי זה יכול להיות מותאם לפי הטעם האישי, שילובים שונים של טעם מיונז ניתן ניסה, אתה יכול להכין מיונז בטעם קארי, להשתמש בתור מטבל טעים ופריך ירקות. מאיו השום ומגישים עם פירות ים במיוחד סרטנים לטבול, שרימפס, טעם חמוץ מתוק של מאיו יכול גם להיות מוכנים.

סוגים שונים אחרים של המיונז המוכן ניתן למצוא כיום בשוק.
החברות המובילות אשר מייצרים מיונז המקורי, מיונז דל שומן, מופחת שומן מיונז, כמו גם מיונז ללא שומן.

בדרך כלל אנו מוצאים מיונז או מיונז בצנצנת, אנחנו יכולים לקנות אותו מהמכולת של מוכן לשימוש תבלין בסעיף המזון.

האמריקאים הקנדים בצפון כמו להשתמש מיונז כמו פיקניק צוות להכנת כריכים טעימים וסלט תחבושות ביצה.

מיונז חייב תמיד להיות מוכן טרי בגלל כמה אנשים בסיכון לחלות מאוד אם הם באזור זה. זה רצוי לבדוק את תאריך הייצור, כאשר אנחנו קונים מיונז בצנצנת מהמכולת.

חרדל.

החרדל של הם בין התבלינים ביותר בשימוש במטבח המערבי, ישנם סוגים שונים סוגים של חרדל של. בראון או חרדל שחור כי יש לו טעם חריף.

חרדל הוא בשימוש נרחב בצרפת. הטעם חרדל הוא מתוק או חמוץ, אנגלית, גרמנית חרדל חריף הוא פחות חרדל צרפתי. החרדל הלבן משמש להכנת חרדל אמריקני של.

החרדל הוא אחד התבלינים הנפוצים ביותר המזון הפופולרי בעולם, צרכנים יכולים למצוא גרסאות שונות של חרדל כמעט בכל מקום בעולם, ועל פי רוב מאכלים הכנה של השף של צלחות מכיל חרדל.

היסטוריה מוצאו של חרדל.

הרומאים המציאו את תערובת חרדל על ידי מיץ ענבים ערבוב עם זרעי חרדל הקרקע כדי ליצור את התבלינים המפורסם. התרבות הרומאים הביאו ההמצאה שלהם ברחבי אירופה, ופרש חרדל על פני זמן.

אבל המקרה הראשון של חרדל נרשם באופן רשמי הוא דיז 'ון, צרפת, וכמובן הצרפתים נמצאים בכל מקום, כאשר אנו מדברים על מאכלים בסדר והכנת מזון משובח, דיז' ון נחשב כיום ההון של העולם עבור חרדל צרפתי.

ישנם סוגים רבים של חרדל על השוק היום, נוכל למצוא גם את טיפוסי ומפורסם מאוד אמריקאי חרדל, עם צבע צהוב בהיר שלה.

כיצד להשתמש חרדל:

חרדל ניתן להוסיף סטייק, המבורגר & נקניקיות, ושאר מאכלים ההכנות ברביקיו.

חרדל יכול לשמש זיגוג להכין נקניק וחרדל, יכול גם להיות משולב עבור ויניגרט תחמיצים, טבל או פשוט עם מגוון רחב של ירקות.

חרדל יש טעם מסוים טעים לוהט twangy. חרדל ניתן לשלב עם קטשופ או מיונז. השלושה נחשבים על ידי אנשים רבים ככל תבלין את האוכל הכי המפורסם והפופולרי ביותר בעולם.

עשבי תיבול פיין אחרים & תבלינים - רטבים צ 'ילי.
אגוז מוסקט, אגוזים.

מוסקט הוא תבלין, הצבע יכול להיות אדום, צהוב, בז ', חום או כתום. מוסקט בא על השוק מלא או אבקה. השימוש אגוז מוסקט הוא הכנה של מאכלים שונים של ביצים, גבינה לקינוח, תפוחי אדמה ועוד כמה רטבים. מוסקט הוא מצא גם בהכנת curia.

פלפל צ 'ילי.

הפלפל הוא התבלין אשר יש טעם חריף מאוד ולפעמים בוערת יש בשוק מגוון גדול של פלפלים, פלפלים אדומים, פלפלים ירוקים וכו 'עבור הצרכן, במטבח, התבלין ניתן למצוא מיובשים או כבושים, יש גם ההכנות להדביק טופס צ 'ילי משמש לשלב מזונות אחרים.

פלפל שחור.

הפלפל הוא התבלין הפופולרי ביותר בעולם, ישנם סוגים שונים של צבעים פלפל שונים, ירוק, שחור, אדום, אפור, לבן. פלפל על כל צורותיה וצבעים, נותן מזון חריף וחזק. יש פלפל כמו דגנים, יבשים או אבקת.

זעפרן.

זעפרן הוא אחד התבלינים המזון הפופולרי ביותר והיקר ביותר בעולם.

זעפרן הוא תבלין, זה את המלכה של תבלינים, כי זה הכי יקר של כל. 1 ק"ג של זעפרן העלות בין 8,000 דולר לבין 28,000 בשוק העולמי לתבלינים. עם זאת, אנו מוצאים אותו במחיר סביר לצרכן, כי כמות קטנה מאוד של זעפרן הוא מספיק לבשל תבשיל.

על השוק, ההגה הוא בצורת חוטים או אבקה, רצוי לקנות זעפרן, כורכום אבקת הוא זייף לעתים קרובות.

מאכלים פופולריים שונים ברחבי העולם כי זעפרן לשמש תבלין מזון. זעפרן נותן טעם נפלא אוכל. במטבח המערבי ישנם מתכונים רבים עבור זעפרן

בישול צרפתי משתמשת זעפרן להכין בויאבז, איטליה מוכנה עם ריזוטו זעפרן, קוסקוס טעים במרוקו של להיות מבושל עם זעפרן, פאייה כתמי זעפרן טוב מאוד ונותן טעם ייחודי.

מאפים רבים הם גם תשלובת עם זעפרן. בדרך כלל זעפרן לתיבול וצבע של רבים התמחויות קולינריות בינלאומיות.

העלות הגבוהה של זעפרן מוצדקת על ידי העלות של העבודה הנדרשת כדי לקצור 200.000 סטיגמות יש כדי לייצר קילוגרם של זעפרן. זו הסיבה זעפרן ב נחשב תבלין מזון יקר והפופולרי ביותר בעולם.