ניחוחות וטעמים במטבח שלנו.

מאז ימי קדם, עשבי תיבול, תבלינים, רטבים ותבלינים אחרים חיפשו כמו הרבה עבור התענוג של טעם, טעם, ועל הניחוח שלהם בצבע.

התבלינים, תבלינים, רטבים ותבלינים נועדו להפוך כל ארוחה הנאה ואושר בחיינו, למצוא טוב התבלינים התבלינים ועשבי תיבול בתזונה


את התבלינים הידועה ביותר, תבלינים, עשבי תיבול עדין בעולם.

תבלינים, תבלינים, פלפלים ורטבים לגרות את התיאבון שלנו, לעודד אותנו ואנחנו להתחמם, הם פולטים טעמים נעימה וקלות לעיכול.

את הפלפלים, תבלינים, תבלינים ורטבים משמשים לבישול העונה ולפגוש את הכלים כדי להוסיף צבע, ריח. יש גם עשבי תיבול, כי הם גם תוסף טבעי האמנות של הטבלה. התבלינים מבוססי ידע קולינרי, תבלינים, עשבי תיבול וצ 'ילי, שתחילתה בימי קדם.

מעלותיו של הקולינרי עשבי תיבול, תבלינים, רטבים ותבלינים.

עבור מתכונים קלים באמצעות תבלינים, עלינו ללמוד להכיר ולהשתמש. כדי למצוא מאכלים לבשל טוב של התבלינים ותבלינים חייב ללמוד לבחור את החומרים.

הכנת מתכונים באמצעות עשבי תיבול, תבלינים, רטבים, תבלינים תבלינים המשמשים להכנת המאכלים הכי טעים ומנות אותנטיות.

מה הם התבלינים, יודע על מוצאו שלהם.

התבלינים הם מגוונים מאוד, הם באים מצמחים ומשמש מנות העונה. התבלינים לתת מזון חריף או חם. כאשר הארוחות מכינים באמצעות תבלינים בצורות שונות, מיובשים, אבקת, להדביק, וכו תבלינים הם חומרים ארומטיים בשימוש נרחב מזון בהכנות של כל מיני מאכלים.

קינמון.

קינמון הוא התבלין שבו נעשה שימוש נרחב ב ומאפים. הוא מכין עוגות, רטבים, פשטידות, מתובלת בקינמון. קינמון הוא בצורה של מקלות או אבקה. קינמון לפי הטעם מסוים וטעם ייחודי. ישנם גם משקאות עם קינמון. מחירה של שקית של קינמון יכול להשתנות בהתאם למותג ו המוצא של המוצרים.

הל.

הל הוא התבלין של המטבח ההודי. הוא מוכן עם שתי מנות הל מלוחים או מתוקים. הל הוא בשימוש נרחב המטבח האסיאתי. השימושים הקולינריים של הל הם מגוונים, מתכונים רבים באמצעות הל הם חינם באתרי אינטרנט המתמחה המטבח האסיאתי.

שיני.

ציפורן הוא טעם התבלין חזק כדי חם, למה בשם "שן" פשוט כי זה נראה כמו מסמר. ב בצק, שן נמצא זנגביל. במטבח, שיני המשמשים להכנת בשר המשחק. בתור אמא gand מתכון שיני השתמשו כדי להרגיע כאבי שיניים.

כורכום.

כורכום הוא התבלין בשימוש נרחב מאכלים אסיאתיים, ועל אקזוטיים ההודי, כי הכורכום הוא המרכיב הבסיסי להכנת רוטב קארי. בעיקרון הכורכום הוא בעל טעם מריר, אך מעלותיו הן רבות בהכנת אוכל טוב. כורכום ידוע גם בשם "זעפרן הודי". כורכום נותן צבע כתום נחמד מזון. כורכום הוא על השוק עבור תבלינים תבלינים, אתה יכול לקנות כורכום, טרי, מיובש או אבקת.

ג 'ינג'.

ג 'ינג' ספייס הוא הידועים ביותר בשימוש נרחב מאכלים אסיאתיים מהמטבח הסיני, אסיה הסינים זנגביל שימוש נרחב להכנת רטבים, בישול, בשר, דגים ופירות ים, הרבה אורז ההכנות טופו מיוצרים עם זנגביל, ג 'ינג' בטעם מרקים גם. ביפן, והמטבח היפני עושה שימוש זנגביל כמרכיב בסיסי, זנגביל כבוש תמיד מלווה סושי סשימי.

מטבח אסייתי עושה שימוש נרחב זנגביל, אנחנו מוכנים אפילו ממתקים. בבישול המערבי, אפייה משמש ינג 'ר טחון עוגות בטעם, compotes, זנגוויל וביסקוויטים. בשנת המשקאות של שמן זנגביל חיוני לייצור משקאות קלים, כגון ינג 'ר אייל, זה גם מכין ג' ינג הבירה מבוססת.